O nas

Image3

Dworek nad Łąkami (po lewej) i Karczma Rzym – Kulinarna Stolica Podlasia.

W otulinie Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego 15 minut od Białegostoku i tuż za rogatkami królewskiego Tykocina leżą Kiermusy Dworek nad Łąkami. Kiermusiańskie włości to kompleks historyczno – wypoczynkowy, który składa się z kilku obiektów o wyjątkowym, wręcz unikalnym charakterze. W skład kompleksu wchodzą Dworek, Jantarowy Kasztel, Karczma Rzym, Dworskie Czworaki (ilość miejsc noclegowych 105). Wszystkie budowle wzrastały w oparciu o przekazy architektoniczne naszych przodków – z drewna i kamienia, zaś przedmioty wypełniające wnętrza mają dużą wartość historyczną i muzealną, łącząc w sobie luksus z wyrafinowaną prostotą. Już od kilkunastu lat Kiermusy specjalizują się w organizowaniu wypoczynku zarówno grupom zorganizowanym, jak i gościom indywidualnym (dysponujemy sześcioma salami konferencyjnymi mieszczącymi od 15 do 100 osób, łącznie 280). Możemy zorganizować imprezy dla osób 200 w Karczmie. Bogata i zróżnicowana cenowo jest nasza baza noclegowa – łącznie 105 miejsc.

Kiermusy są kompleksowo przygotowane do podjęcia każdego przedsięwzięcia w sposób, który przewyższy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Renoma obiektu jest potwierdzona w szerokich kręgach świata biznesu, usług hotelarskich i turystycznych, a także w ocenie prywatnych odbiorców. Z naszych usług gastronomiczno- noclegowych korzystają tłumnie mieszkańcy Białegostoku, a także goście ze zwiedzających pobliski Tykocin grup wycieczkowych.

W skład Rzeczpospolitej Kiermusiańskiej wchodzi również Jantarowy Kasztel – zrekonstruowany XV-wieczny obronny zamek nizinny zbudowany całkowicie według starodawnych technik budownictwa. Na zamku znajduje się Muzeum Oręża Polskiego im. Jerzego Hoffmana z potężną kolekcją eksponatów oraz rekwizytów z ekranizacji Trylogii Henryka Sienkiewicza.

Jesienią 2016 roku na zamku otwarto największą w Polsce ekspozycję średniowiecznych narzędzi tortur i egzekucji im. Barbary Królki – mieszkanki Podlasia skazanej za czary i spalonej na stosie.