Karczma Rzym Kulinarna Stolica Podlasia

Karczma Rzym Stolica Kuchni Sarmackiej zaskoczy Państwa nie tylko wyśmienitym smakiem przygotowywanych tu potraw ale także cenami:

  • zupa 
  • drugie danie 
  • deser 
  • kawa lub herbata 

Posiłki są przyrządzane zawsze ze świeżych składników, dostarczanych przez starannie wyselekcjonowanych dostawców. Dlatego też w karcie nie znajdą Państwo 150 pozycji, a serwowane potrawy zmieniają się każdego dnia. Nawiązując do staropolskich tradycji karczmiennych a aktualnie podawanych posiłkach informuje gości czarna tablica kredowa lub świetnie zorientowany kelner. Codziennie podawana jest jedna zupa i trzy dania gorące do wyboru oraz znakomite desery. Zupa zamkowa, cebulowa, drwala, sakiewki schabowe, kaczka pieczona, czy sarna w podgrzybkach to tylko niektóre z dań proponowanych w kiermusiańskiej Karczmie Rzym w ciągu tygodnia.

 

Mięsiwa wedle staropolskich tradycji na rusztach przyrządzane, ryby z Narwi wedle gustów biesiadników sprawiane. Wśród kiermusiańskich tradycyjnych wyrobów godne polecenia są między innymi:

– smalec kiermusiański, słonina ( deska wędlin)

– tradycyjna kiermusiańska palcówka ( deska palcówki)

– rodzina polskich pierogów

– trzy rodzaje śledzia

– chleb wiejski na zakwasie i liściu chrzanowym

– podpiwek

– ogórki kiszone z beczki

oraz wiele innych smakowitych zakąsek.

 

W Kiermusach podawane jako przekąski na pobudzenie apetytu przed głównym zadaniem jakim jest zjedzenie pełnego obiadu w Karczmie Rzym.

A nie jest to zadanie łatwe ze względu na wielkość u nas podawanych porcji.

Ponadto zapraszamy do degustacji naszych kiermusiańskich trunków:

– Wytrawnym Dziedzica

– Chrzanu na żurawinie

– Śliwki z cynamonem

– Pigwy

– Chrzanówki

oraz o smaku wschodniego delikatesu Małmazji.

 

Szczególnym powodzeniem cieszą się wyprawiane w Karczmie wesela, imprezy integracyjne i okolicznościowe przyjęcia. Nie brakuje zamówień z Warszawy, Białegostoku a nawet zza pobliskich granic państwowych.

Nasza Karczma słynie nie tylko z wybornego jadła. Zachwycają gości jej wnętrza. Wielka sala biesiadna jakby żywcem przeniesiona z sarmackich czasów, alkierz Rasputina i Myśliwski, stylowy szynkwas pozwalają poczuć ducha epoki.

Na terenie Karczmy jest bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego.
Restauracja czynna od godziny 12:00 do godz. 20.