$
 

Atrakcje Podlasia – Jarmark Rękodzieła Ludowego i Staroci

Zapraszamy do Kiermus koło Tykocina na dwudniowy Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego. Na Czarciej Polanie,  swoje stoiska wystawią miłośnicy antyków z całej Polski.

 

Na kolorowym kiermusiańskim jarmarku, poza antykami, będzie można zakupić wszelkiego rodzaju ręcznie wytwarzane zabawki, obrazki, lalki, kolczyki, bransoletki, broszki i wiele, wiele innych produktów.
 
Na stoiskach jak zwykle nie zabraknie i innych tradycyjnych wyrobów: wędlin, miodów i nalewek wszelakich, wybornego pieczywa i podlaskich serów, owoców i warzyw z kruszewskimi ogórkami na czele czy marynat i przetworów wszelkich. Będzie można zakupić wędliny tradycyjne wieprzowe i z dziczyzny, kiełbasy, kaszanki, chleby na zakwasie
 
Pod zadaszoną wiatą będzie się można pożywić się pieczoną karkówką,  kiełbaską, kawą lub herbatą, a na bardziej wystawny obiad udać do pobliskiej Karczmy Rzym.
 
Jarmark w Kiermusach organizowany jest w każdą , pierwszą niedzielę miesiąca  oraz w sezonie dwudniowy- również w sobotę, co miesiąc od ponad 20 lat. Jest to największa tego typu impreza w kraju.