$
 

Rejsy łodzią po Narwii

rejsyKiermusy Dworek nad Łąkami serdecznie zapraszają na rejsy łodzią po Narwi. Przystań, od której zaczynają się i kończą rejsy, znajduje się w samym centrum Tykocina, przy moście, przy placu Stefana Czarnieckiego, jedynie 28 km od Białegostoku. Trasa rejsów wiedzie wzdłuż zabytkowej części miasta a następnie po bogatym ekologicznie, pełnym ptaków odcinku Narwi. W czasie rejsu wykwalifikowany przewodnik omawia mijane zabytki i miejsca. Na statku można również nabyć przewodniki po okolicy w bardzo korzystnych cenach. Gondola jest zadaszona, zabiera na pokład kilkanaście osób, znajdują się na niej miejsca dogodne do obserwacji zabytków i przyrody oraz stoły do urządzania imprez towarzyskich np. imienin czy oświadczyn. Popularne są również rejsy rozpoczynające się o zachodzie słońca, która to pora daje duże prawdopodobieństwo obejrzenia bobrów w naturze.

Zapraszamy codziennie od marca do października.

Ceny:
12 zł/osoba za weekendowy 40 minutowy rejs
8 zł/osoba przy grupach powyżej 20 osób
90-120 zł/godzinne wynajęcie gondoli w pozostałe dni tygodnia

Propozycje rejsów:

Rejsy turystyczne: Od piątku do niedzieli zapraszamy na półgodzinne rejsy wzdłuż zabytkowego Tykocina oraz bogatego przyrodniczo odcinka Narwi. W czasie rejsu licencjonowany przewodnik, bez dodatkowych opłat, zapozna Państwa z dziejami Tykocina oraz bogactwem doliny Narwi. Oferta dostosowana zarówno dla dorosłych jak i dla grup szkolnych.
Rejsy ornitologiczne: Najbardziej popularne wiosną, w czasie wiosennego przyboru wody i natężonej migracji ptaków. Rejsy trwają od jednej do kilku godzin. By zwiększyć pole obserwacji na czas tych rejsów zwijany jest dach łodzi. Imprezy na wodzie: Świetny pomysł na uczczenie rocznicy ślubu, imienin lub wieczór panieński. Na gondoli znajdują się pojemne i stabilne stoły umożliwiające biesiadowanie. Rejsy trwają od jednej do kilku godzin.